Administration

Peter Bagterp
Adm. Direktør – Indehaver
Farvehandler

Begyndt hos Midtgaard farver 1987.
Været i faget siden: 1987.

peter@midtgaardfarver.dk
97128500
20422604
Heine Jepsen
Økonomichef – Indehaver
Revisoruddannet

Været i faget siden 1985.
Begyndt hos Midtgaard farver i 1998.

Heine@midtgaardfarver.dk
97128500
21765885

Sælger industri

Ove Overballe
Teknisk salgs konsulent
Farvehandler

Været i faget siden 1977.
Begyndt hos Midtgaard 2013.

Ove@midtgaardfarver.dk
21267559
Peter Birkmose Petersen
Teknisk salgs konsulent
Snedker

Været i faget siden 1993.
Begyndt hos Midtgaard 2013.

Birkmose@midtgaardfarver.dk
23347282

Herning

Peter Skjold Petersen
Afdelingsleder
Farvehandler

Teknisk rådgiver.
Har 2 års erfaring fra industrilakering.

Været i faget siden 1991.

Begyndt hos Midtgaard 1991.

Engros@midtgaardfarver.dk
97128500
30737772
Henrik Kjær
Engros
Farvehandler

Begyndt hos Midtgaard farver 2009.
Været i faget siden 1983.

97128500
Morten Alkærsig
Engros
Farvehandler

Salgsassistent i engrosen

Begyndt hos Midtgaard 2012.
Været i faget siden 2012.

97128500
91896727
Susan Busk
Engros
Farvehandler, Bygningsmaler, Malerfagets videregående uddannelse

Salg og økonomi.
Begyndt hos Midtgaard 2016.

Været i faget siden 1996.

97128500
30737366
Kim B. Nielsen
Afdelingsleder detail
Farvehandler/ Gardinuddannet

Været i faget siden 1983.
Ekspert inden for maling, gardiner og solafskærmning.
Begyndt hos Midtgaard 2013.

kim@midtgaardfarver.dk
97128500
21550048
Jan Lønborg
Detail
Farvehandler

Salg og tapetekspert.

Været i faget siden 1989.

Begyndte hos Midtgaard 2017.

Gunner Fyhn
Chauffør

Begyndt hos Midtgaard i 2008.

Simon Skjold Petersen
Produktionsarbejder/Engros

Været i faget siden 2014.

Begyndte hos Midtgaard i 2014.

Emil Mortensen
Lærling/ Websiteadmin

Været i faget siden 2018.

Begyndte hos Midtgaard 2018.

91896728

Silkeborg

Henrik Lausten
Afdelingsleder
farvehandler

Været i faget siden 1990.
Begyndt hos midtgaard 1990.

silkeborg@midtgaardfarver.dk
50562283
86800277
Henrik Kjær
farvehandler

Begyndt hos midtgaard farver 2009
Været i faget siden 1983

97128500

Esbjerg

Thomas Agergaard
Afdelingsleder
farvehandler

Været i faget siden 2003.
Begyndt hos Midtgaard 2007.

Esbjerg@midtgaardfarver.dk
75452866
Susanne Marie Dahlmann
bygningsmaler

Været i faget i 17år.
Begyndt hos Midtgaard 2015.

75452866

Brug for hjælp?

Skriv til os og vores professionelle personale står klar til og hjælpe dig. Du er også mere end velkommen til at besøge en af vores forretninger

Midtgaard Farver A/S - Herning

Åkirkebyvej 2
7400 Herning
tlf: 97 12 85 00
detail@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Herning

Åkirkebyvej 2
7400 Herning
tlf: 97 12 85 00
engros@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Silkeborg

Granhøjvej 12
8600 Silkeborg
tlf: 86 80 02 77
silkeborg@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Esbjerg

Tømrervej 11
6710 Esbjerg V
tlf: 75 45 28 66
esbjerg@midtgaardfarver.dk
Top