Administration

Peter Bagterp
Adm. Direktør – Indehaver
Farvehandler

Begyndt hos Midtgaard Farver i 1987.
Været i faget siden: 1987.

peter@midtgaardfarver.dk
97128500
20422604
Heine Jepsen
Økonomichef – Indehaver
Revisoruddannet

Været i faget siden 1985.
Begyndt hos Midtgaard Farver i 1998.

Heine@midtgaardfarver.dk
97128500
21765885

Sælger industri

Ove Overballe
Teknisk salgs konsulent
Farvehandler

Været i faget siden 1977.
Begyndt hos Midtgaard Farver i 2013.

Ove@midtgaardfarver.dk
21267559
Peter Birkmose Petersen
Teknisk salgs konsulent
Snedker

Været i faget siden 1993.
Begyndt hos Midtgaard Farver i 2013.

Birkmose@midtgaardfarver.dk
23347282

Herning

Peter Skjold Petersen
Afdelingsleder
Farvehandler

Teknisk rådgiver.
Har 2 års erfaring fra industrilakering.

Været i faget siden 1991.

Begyndt hos Midtgaard Farver i 1991.

Henrik Kjær
Engros
Farvehandler

Været i faget siden 1983.

Begyndt hos Midtgaard farver i 2009.

Susan Busk
Engros
Farvehandler, Bygningsmaler, Malerfagets videregående uddannelse

Salg og økonomi.
Begyndt hos Midtgaard Farver i 2016.

Været i faget siden 1996.

Gunner Fyhn
Chauffør

Begyndt hos Midtgaard Farver i 2008.

Simon Skjold Petersen
Produktionsarbejder/Engros

Været i faget siden 2014.

Begyndte hos Midtgaard Farver i 2014.

Emil Mortensen
Elev/ Websiteadmin

Været i faget siden 2018.

Begyndte hos Midtgaard Farver i 2018.

Anja Hoe Jacobsen
Detail
Farvehandler- Boligstylist

Været i faget i 20 år startede i 1999

Kørt som boligstylist siden 2005

 

 Begyndt hos Midtgaard Farver i 2019

 

Helena Märcher
Elev
Farvehandler

Begyndt hos Midtgaard farver i 2019

Charlotte Mouritsen

Engros

Tonemester

Uddannet Laborant

Begyndt hos Midtgaard Farver i 2019

Mikkel Bagterp

Produktionsarbejder/Engros

Startede hos Midtgaard Farver i 2019

 

Jan Lønborg
Detail
Farvehandler

Været i faget siden 1989

 

Begyndte hos Midtgaard farver i 2017

Silkeborg

Henrik Lausten
Afdelingsleder
Farvehandler

Været i faget siden 1990.
Begyndt hos midtgaard 1990.

silkeborg@midtgaardfarver.dk
50562283
86800277
Henrik Kjær
Farvehandler

Begyndt hos midtgaard farver 2009
Været i faget siden 1983

97128500

Esbjerg

Thomas Agergaard
Afdelingsleder
farvehandler

Været i faget siden 2003.
Begyndt hos Midtgaard 2007.

Esbjerg@midtgaardfarver.dk
75452866
Susanne Marie Dahlmann
Bygningsmaler

Været i faget i 17år.
Begyndt hos Midtgaard 2015.

75452866

Brug for hjælp?

Skriv til os og vores professionelle personale står klar til og hjælpe dig. Du er også mere end velkommen til at besøge en af vores forretninger

Midtgaard Farver A/S - Herning

Åkirkebyvej 2
7400 Herning
tlf: 97 12 85 00
detail@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Herning

Åkirkebyvej 2
7400 Herning
tlf: 97 12 85 00
engros@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Silkeborg

Granhøjvej 12
8600 Silkeborg
tlf: 86 80 02 77
silkeborg@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Esbjerg

Tømrervej 11
6710 Esbjerg V
tlf: 75 45 28 66
esbjerg@midtgaardfarver.dk
Top