Administration

Peter Bagterp
Adm. Direktør – Indehaver
farvehandler

Begyndt hos midtgaard farver 1987
Været i faget siden: 1987

peter@midtgaardfarver.dk
97128500
20422604
Heine Jepsen
Økonomichef – Indehaver
revisoruddannet

Været i faget siden 1985
Begyndt hos midtgaard farver i 1998

Heine@midtgaardfarver.dk
97128500
21765885
Karen Louise
Kontorassistent

Været i faget siden 2006
Begyndt hos midtgaard farver 2015

karenlouise@midtgaardfarver.dk
97128500

Sælger ind for industri

Ove Overballe
Teknisk salgs konsulent
farvehandler

været i faget siden 1977
begyndt hos midtgaard 2013

Ove@midtgaardfarver.dk
21267559
Peter Birkmose Petersen
Teknisk salgs konsulent
snedker

været i faget siden 1993
begyndt hos midtgaard 2013

Birkmose@midtgaardfarver.dk
23347282

Chauffør

Gunner Fyhn
Chauffør

Begyndt hos midtgaard i 2008

Herning

Peter Skjold Petersen
Afdelingsleder
favehandler

Været i faget siden 1991
Begyndt hos midtgaard 1991
Teknisk rådgiver
Har 2 års erfaring fra industrilakering

Engros@midtgaardfarver.dk
97128500
30737772
Tom Bunch
Teknisk rådgiver
salgsassistent, autolakerer

Begyndt hos midtgaard farver 1998
Konsulent og mere end 15 år som autolakerer

97128500
Henrik Kjær
farvehandler

Begyndt hos midtgaard farver 2009
Været i faget siden 1983

97128500
Morten Alkærsig
farvehandler

begyndt hos midtgaard 2012
været i faget siden 2012

97128500
Susan Busk
farvehandler, bygningsmaler, været i faget siden 1996

efteruddannelse: malerfagets efteruddannelse -
design, form og farver - renovering
begyndt hos midtgaard 2016

97128500
Kim B. Nielsen
Afdelingsleder detail
Farvehandler

været i faget siden 1983
Ekspert inden for maling, gardiner og solafskærmning
begyndt hos midtgaard 2013

kim@midtgaardfarver.dk
97128500
21550048

Silkeborg

Henrik Lausten
Afdelingsleder
farvehandler

været i faget siden 1990
begyndt hos midtgaard 1990

silkeborg@midtgaardfarver.dk
50562283
86800277
Henrik Kjær
farvehandler

Begyndt hos midtgaard farver 2009
Været i faget siden 1983

97128500

Esbjerg

Thomas Agergaard
Afdelingsleder
farvehandler

været i faget siden 2003
begyndt hos midtgaard 2007

Esbjerg@midtgaardfarver.dk
75452866
Susanne Marie Dahlmann
bygningsmaler

været i faget i 17år
begyndt hos midtgaard 2015

75452866

Brug for hjælp?

Skriv til os og vores professionelle personale står klar til og hjælpe dig. Du er også mere end velkommen til at besøge en af vores forretninger

Midtgaard Farver A/S - Herning

Åkirkebyvej 2
7400 Herning
tlf: 97 12 85 00
detail@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Herning

Åkirkebyvej 2
7400 Herning
tlf: 97 12 85 00
engros@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Silkeborg

Granhøjvej 12
8600 Silkeborg
tlf: 86 80 02 77
silkeborg@midtgaardfarver.dk

Midtgaard Farver A/S - Esbjerg

Tømrervej 11
6710 Esbjerg V
tlf: 75 45 28 66
esbjerg@midtgaardfarver.dk
Top